TEDxKlaipėda

2017m. rugsėjo 30 d. Klaipėdos kultūros fabrike vyks nepriklausomai organizuojamas TED renginys. programa buvo pradėta kurti pasitelkus TED misiją – „idėjos, kurias verta skleisti“. Ši programa suteikia  galimybę bendruomenėms, organizacijoms ir pavieniams asmenims įgyti panašios patirties, kaip ir dalyvaujant TED konferencijose, tik skirtumas yra tas, jog TEDx organizuoja nepriklausomi vietiniai renginių organizatoriai. Nuo programos sukūrimo pradžios iki dabar yra suorganizuota daugiau nei 10 tūkst. TEDx renginių visame pasaulyje.

JMTC vyriausiais mokslo darbuotojas, LMA akademikas prof. habil. dr. Sergej Olenin bus vienas iš pranešėjų renginyje. Sergej Olenin pirmaujantis Jūrų mokslo ir technologijų centre bei Biologinės okeanografijos profesorius Klaipėdos universitete, kurio specializacija – jūrinė ekologija ir vandens invazijų biologija. Jis yra dalyvavęs tyrinėjamuosiuose kruizuose Baltijos ir Šiaurės jūrose bei Ramiajame ir Atlanto vandenynuose; vadovavo povandeninėms video tyrinėjamosioms ekspedicijoms Juodojoje jūroje, Baltojoje jūroje ir Svalbarde. Pastaruoju metu vadovavo Jungtiniam Tyrimų centrui.

Pranešimo tema  - ,, Biologinės invazijos. Neišvengiamos ar naudingos?‘‘

Terminas „Invazija“ visuose kontekstuose, taip pat ir moksle, visuomet turi neigiamą atspalvį. Kalbant apie biologines rūšis, prasidėjus jų invazijai, tai dažniausiai reiškia, kad šis procesas jau negrįžtamas ir beveik nesustabdomas. Pasaulyje išleidžiami milijonai invazijoms sustabdyti, ieškoma vis rimtesnių ir paprastesnių būdų su jomis kovoti. Jau vien kiek emocijų Lietuvoje žuvininkams ir biologams sukėlė „nekalta“ žuvelė grundalas! Tačiau gal verta į šią problemą pažiūrėti kitaip? O gal su tuo mažyliu grundalu ir kitais „įsibrovėliais“ verta susipažinti „artimiau“ ir įžvelgti juose daugiau naudos ir galimybių, nei grėsmių? O kas, jeigu invazines rūšis pradėtume dauginti ir paverstume industrinėmis..?

 

Informacijos šaltinis: http://www.tedxklaipeda.com/