Projektų paieška

Cross-border DISCOS - JTMC veiklos išplėtimas paskirstytų realaus laiko signalų apdorojimo ir valdymo sistemų kūrimo srityse

Projektas yra ankstesnio projeto "Jungtinis tyrimų ir mokymų centras" (angl. Join Research Technology Centre, JRTC) tęsinys.

Projektas yra orientuotas į LATLIT programos veiklas „tyrimai ir technologiniai veiksmai su ilgalaikiu praktiniu pobūdžiu“ ir yra palaikomas Klaipėdos ir Ventspilio mokslo ir technologijų parkų bei Lietuvos Kosmose Asociacijos. Projekto prioritetas yra sukurti nuoseklų ir dinamišką Europos regioną bei skatinti žiniomis grindžiamos ekonomikos vystymą Klaipėdos ir Ventspilio regionuose.

Ventspilio Irebenės (VIRAC, VUC) radijo teleskopai yra unikalūs įrenginiai, kuriems reikia modernizacijos technologinėms elektroninėms sistemoms, nuotolinio valdymo ir kompiuterių tinklų srityse, kadangi jie turi didžiulį potencialą suteikti vertingos mokslinės informacijos. Specialistų parengimas Cross-Border regione atitiks naujausius ES iššūkius, jie gebės kurti ir valdyti realaus laiko pirminių kosmoso signalų apdorojimo sistemas, įskaitant paskirstyto nuotolinio valdymo paslaugas. Projekto ilgalaikiškumas ir praktinis pobūdis dar labiau sustiprėja, nes projekto partneriai bendradarbiauja ilgalaikėje mokslinių tyrimų perspektyvoje bei taiko inovatyvius sprendimus pramonėje. Bendradarbiavimas užtikrina aukščiausios kokybės bakalauro bei magistro studentų parengimą. Pagrindinės projekto tikslinės grupės – jaunieji tyrėjai, dirbantys EU lėšomis įsteigtose laboratorijose, KU ir VUC studentai, kuries turės galimybe naudotis naujausia technine bei programine įranga bei atnaujintomis studijų programomis ir studijų medžiaga.

Projekto biudžetas: 778108 EUR

Projekto darbuotojai: Arūnas Andziulis, Rimantas Plėštys, Jūratė Beinoriūtė, Mindaugas Kurmis, Sergej Jakovlev, Tomas Eglynas, Darius Drungilas, Žydrūnas Lukošius, Kęstutis Ruibys, Mindaugas Jusis